DayWeekMonthSearch
SELECTION
Expand All | Collapse All

 Check All/Uncheck All
East
Main
North
South
Southwest

DATE SELECTION

Multiple Rooms
< Prev Next >
  Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday

W
e
e
k
36
  1
* 12:00 AM - 11:00 PM
LIBRARY CLOSED - LABOR DAY

2
* 9:00 AM - 11:00 AM
STEVEN W NEDRUD
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 9:30 AM - 11:30 AM
ESOL
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 11:00 AM - 12:00 PM
HERE
South Regional Study Room 1
* 11:30 AM - 1:00 PM
BRAR, FRANCES BISHOP
South Regional Study Room 2
* 12:00 PM - 1:00 PM
Leah Yeager
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:00 PM - 1:00 PM
TURKSON, IVEL
South Regional Study Room 1
* 1:00 PM - 2:00 PM
NA Durham Tech
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 1:00 PM - 2:00 PM
Spanish Study
South Regional Study Room 2
* 1:00 PM - 2:00 PM
Citizen Schools NC
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 3:00 PM
IVEL TURKSON
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 3:00 PM
Citizen Schools NC
South Regional Study Room 1
* 2:30 PM - 3:30 PM
Shirley Turner
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 3:00 PM - 4:00 PM
None
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 3:30 PM - 4:30 PM
Nancy Okello
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:30 PM - 5:30 PM
SHIRLEY THOMS
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 3:30 PM - 4:30 PM
DENNIS NICHOLAS QUIAMBAO CUARESMA
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Randy Pullery
South Regional Study Room 2
* 4:30 PM - 6:00 PM
Jones
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:30 PM - 5:30 PM
Desiree Clarde-Biggers
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 4:30 PM - 5:00 PM
DENNIS NICHOLAS QUIAMBAO CUARESMA
South Regional Study Room 1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Catani
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 5:00 PM - 6:00 PM
Randy Pullery
South Regional Study Room 2
* 5:30 PM - 6:30 PM
Matthews Tutoring
South Regional Study Room 1
* 5:30 PM - 6:30 PM
White
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 6:00 PM - 7:00 PM
Afiya Lewis
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 6:30 PM - 7:30 PM
Kevin snow
South Regional Study Room 1
* 6:30 PM - 8:30 PM
Honeybee Quilters
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting and other needle arts
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 7:00 PM - 8:00 PM
J Bart
South Regional Study Room 2
* 7:00 PM - 8:00 PM
Write On!
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 7:30 PM - 8:30 PM
Kevin snow
South Regional Study Room 1
* 8:00 PM - 9:00 PM
J Bart
South Regional Study Room 2
* 8:00 PM - 9:00 PM
MIchelle Robinson
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 8:30 PM - 9:00 PM
Kiara Smith
South Regional Study Room 1

3
* 9:30 AM - 10:30 AM
Molly myers
South Regional Study Room 1
* 10:00 AM - 11:00 AM
Tanisha beasley
South Regional Study Room 2
* 10:00 AM - 11:00 AM
Derrick Taylor
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 10:00 AM - 11:00 AM
Marvin Axelrod
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 10:30 AM - 11:30 AM
Molly myers
South Regional Study Room 1
* 11:00 AM - 12:00 PM
Rose Sanchez
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 11:00 AM - 12:00 PM
Barri Spratt
South Regional Study Room 2
* 11:00 AM - 12:00 PM
HELEN FISCHER
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:00 PM - 2:00 PM
Tyler Yeager
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:30 PM - 1:30 PM
Study
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 1:30 PM - 2:30 PM
Paul hoblitzell
South Regional Study Room 1
* 1:30 PM - 2:30 PM
Timya Ragin
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:00 PM - 4:00 PM
Monica Newkirk
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:00 PM - 3:00 PM
Christina Catani
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:00 PM - 3:00 PM
Francisca Onyemize
South Regional Study Room 2
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 4:00 PM
RIAZ, S
South Regional Study Room 2
* 3:00 PM - 3:30 PM
Francisca Onyemize
South Regional Study Room 1
* 3:30 PM - 4:00 PM
Randy pulley
South Regional Study Room 1
* 3:30 PM - 5:30 PM
KRIS ROBISON
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:00 PM - 5:00 PM
Nathaniel Sawyer
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:00 PM - 5:00 PM
RIAZ, S
South Regional Study Room 2
* 4:00 PM - 5:30 PM
BAKER, LAUREN
South Regional Study Room 1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Suzanne Carmel
North Regional Tutoring/Study Room #2

4
* 9:00 AM - 10:00 AM
General Services
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 9:00 AM - 10:00 AM
General Services
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 9:30 AM - 5:00 PM
RESERVED
South Regional Study Room 2
* 9:30 AM - 11:45 AM
Mah Jongg
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 10:00 AM - 12:00 PM
WHAVERS, DEANNA I
South Regional Study Room 1
* 10:00 AM - 11:00 AM
Private Tutor Session - Weiss
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 10:00 AM - 12:30 PM
Homeschool Learning Lab for Teens: Library Scavenger Hunt
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 11:00 AM - 11:30 AM
Private Tutor Session - Weiss
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:30 AM - 12:30 PM
DERRICK L. TAYLOR
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:30 AM - 1:30 PM
Greer Baptiste
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 12:00 PM - 1:00 PM
Ashish tayal
South Regional Study Room 1
* 12:30 PM - 1:30 PM
Leah Yeager
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 12:30 PM - 2:30 PM
Robert Moore
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 1:30 PM - 3:30 PM
SOMTOBENNA UBEZONU
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:30 PM - 2:00 PM
Leah Yeager
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 4:30 PM
Mishong Lee
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:30 PM - 3:30 PM
MICHELE V EVANS
South Regional Study Room 1
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 5:00 PM
Justine Lamantia
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:30 PM - 5:30 PM
Family
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 5:00 PM - 7:00 PM
Rose Sanchez
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 5:30 PM - 6:00 PM
DESTINEE S BREWINGTON
South Regional Study Room 2
* 5:30 PM - 7:30 PM
AFIYA M. LEWIS
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 6:00 PM - 8:00 PM
Study
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 6:00 PM - 9:00 PM
ESOL class( English Learning)/ Clase de Ingles
South Regional Study Room 1
* 6:00 PM - 9:00 PM
Quilting Bee @ Southwest Regional Library
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting Club
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:00 PM - 8:00 PM
Shaniqua Cates
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 7:30 PM - 9:00 PM
TIMYA FELICIA RAGIN
Southwest Tutor Room 1/Room 125

5
* 11:30 AM - 3:30 PM
RESERVED
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 3:00 PM
Susan Michael
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:30 PM - 4:30 PM
BREWINGTON, DESTINEE S
South Regional Study Room 1
* 3:30 PM - 5:00 PM
VELVERTON CRAIG LAND
South Regional Study Room 2
* 4:00 PM - 5:00 PM
April Banks
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:00 PM - 5:30 PM
Baker
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 6:00 PM
Teen's Wrestling Fans' Club
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:30 PM - 5:00 PM
BREWINGTON, DESTINEE S
South Regional Study Room 1
* 5:00 PM - 5:30 PM
MEADOWS, SHANDER LASSITER
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:00 PM - 6:00 PM
Coto
South Regional Study Room 1

6
* 9:30 AM - 10:30 AM
Girlscouts
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 9:30 AM - 11:30 AM
Tertulia (Spanish Conversation)
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 10:00 AM - 10:30 AM
Ashley bertrand
South Regional Study Room 2
* 10:00 AM - 11:00 AM
EdgeUp Tutoring
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 10:00 AM - 10:30 AM
Self -
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 10:00 AM - 11:00 AM
STACEY LAREECE MOORE
South Regional Study Room 1
* 10:30 AM - 12:30 PM
Shawantha Spain
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 10:30 AM - 11:30 AM
LUCC Church
South Regional Study Room 2
* 11:00 AM - 1:00 PM
Wendy Burd
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:00 AM - 1:00 PM
Durham Tech
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 11:00 AM - 12:00 PM
STACEY LAREECE MOORE
South Regional Study Room 1
* 11:30 AM - 12:30 PM
Wells
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 11:30 AM - 12:30 PM
LUCC Church
South Regional Study Room 2
* 12:00 PM - 1:00 PM
Kristina williams
South Regional Study Room 1
* 12:30 PM - 1:00 PM
David Knight
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 12:30 PM - 2:30 PM
AFRC
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 1:00 PM - 2:00 PM
DALE J ANDERSON
South Regional Study Room 2
* 1:00 PM - 3:00 PM
Mildred Farrington
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 1:30 PM
Kristina willaims
South Regional Study Room 1
* 1:00 PM - 2:00 PM
Kyra Levau
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 1:45 PM - 3:15 PM
Teen Book Club: Banned Books Week Edition
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 3:00 PM
DALE J ANDERSON
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 4:30 PM
Chess Club
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 3:00 PM - 4:30 PM
Spanish Conversation - Advanced Level
South Regional Study Room 2
* 3:30 PM - 5:30 PM
Bermudez
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 5:00 PM
Tez G.
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 6:00 PM
Tracy Paulings
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 4:30 PM - 5:30 PM
Boyi Bokar
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:30 PM - 5:30 PM
PENA, MIGUEL A
South Regional Study Room 2
* 5:00 PM - 6:00 PM
Tez G.
South Regional Study Room 1
* 5:30 PM - 6:00 PM
PENA, MIGUEL
South Regional Study Room 2


W
e
e
k
37
7
* 2:00 PM - 4:00 PM
Saafir
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:00 PM - 3:00 PM
Kirsten Berlin
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 3:00 PM
K. Morrison
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 4:00 PM
Self -
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 2:30 PM - 3:30 PM
Mendini
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 3:00 PM - 5:00 PM
Courtney Stewart
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 3:00 PM - 3:30 PM
Kirsten Berlin
South Regional Study Room 1
* 3:00 PM - 3:30 PM
K Morrison
South Regional Study Room 2
* 3:30 PM - 4:30 PM
Kartha
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 3:30 PM - 4:00 PM
Ezra gunter
South Regional Study Room 2
* 3:30 PM - 5:30 PM
CHRISTINA MARIE FOUTCH
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
SOMTOBENNA UBEZONU
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Sara & NaKai
South Regional Study Room 2
* 4:00 PM - 6:00 PM
Greene
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 5:00 PM - 6:00 PM
Somtobenna, ubenzonu
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Jessica Lundin
South Regional Study Room 2

8
* 9:00 AM - 11:00 AM
Nedrud
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 9:00 AM - 10:00 AM
Spanish Study
South Regional Study Room 2
* 9:30 AM - 10:30 AM
Jessica Daniel
South Regional Study Room 1
* 10:00 AM - 11:00 AM
Marcus Jones
South Regional Study Room 2
* 10:30 AM - 11:30 AM
Jessica Daniel
South Regional Study Room 1
* 11:00 AM - 11:30 AM
Marcus Jones
South Regional Study Room 2
* 11:00 AM - 1:00 PM
Taylor
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:30 AM - 12:30 PM
HERE
South Regional Study Room 2
* 12:00 PM - 1:00 PM
Darin Witherspoon
South Regional Study Room 1
* 12:00 PM - 2:00 PM
Anne Stanton
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 12:00 PM - 2:00 PM
SOMTOBENNA UBEZONU
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 12:00 PM - 1:30 PM
Leah Yeager
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:30 PM - 5:00 PM
Mahjong
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
DARIN L WITHERSPOON
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 4:00 PM
Saafir
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:00 PM - 2:30 PM
HOBLITZELL, PAUL CLIFFORD IV
South Regional Study Room 2
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 4:00 PM
DCL - KL
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 3:00 PM - 5:00 PM
Alma Perez
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 3:30 PM - 5:30 PM
RANDY PULLERY
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Yaa Baker
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 5:00 PM
McCombs
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:00 PM - 5:00 PM
Art Escape
South Regional Study Room 2
* 5:00 PM - 6:00 PM
Amanda
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Art Escape
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:30 PM - 6:30 PM
Christopher Rivers
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 6:00 PM - 7:00 PM
TODN Psychodynamics SIG
South Regional Study Room 2
* 6:00 PM - 9:00 PM
ESOL class( English Learning)/ Clase de Ingles
South Regional Study Room 1
* 6:30 PM - 7:30 PM
Christopher Rivers
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:00 PM - 9:00 PM
Individual study
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 7:00 PM - 8:00 PM
TODN Psychodynamics SIG
South Regional Study Room 2
* 7:00 PM - 8:00 PM
Leadership Meeting
East Regional Tutoring/Study Room #2

9
* 9:30 AM - 2:30 PM
Tom Fletcher-VITA
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 9:30 AM - 11:30 AM
ESOL
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 10:00 AM - 11:30 AM
KATHLEEN B MORRISON
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 10:30 AM - 11:00 AM
Robert Wright
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 10:30 AM - 11:00 AM
Ivel turkson
South Regional Study Room 1
* 11:00 AM - 1:00 PM
ROBERT E. MOORE
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 11:00 AM - 12:30 PM
Ivel turkson
South Regional Study Room 1
* 11:30 AM - 12:00 PM
James Stratmon
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 12:00 PM - 2:00 PM
NIKIA WILLIAMS
South Regional Study Room 2
* 12:00 PM - 1:30 PM
Leah Yeager
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 1:00 PM - 3:00 PM
Denae Floyd
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
Spanish Study
South Regional Study Room 1
* 1:00 PM - 3:00 PM
Thoms
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 1:30 PM - 3:30 PM
SOMTOBENNA UBEZONU
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:00 PM - 3:00 PM
Deanna Pickett
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 5:00 PM
Monica Newkirk
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 3:30 PM - 5:30 PM
Self
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 3:30 PM - 4:00 PM
CECELIA A JOSEPH
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Courtney Parker
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:00 PM - 5:30 PM
CECELIA A JOSEPH
South Regional Study Room 1
* 4:30 PM - 5:30 PM
Ashley Bell
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:00 PM - 6:30 PM
Desiree Biggers
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 5:30 PM - 6:30 PM
Matthews Tutoring
South Regional Study Room 1
* 5:30 PM - 6:30 PM
Ashley Bell
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:30 PM - 7:00 PM
Sam White
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 6:00 PM - 7:00 PM
Code Edge
South Regional Study Room 2
* 6:30 PM - 7:00 PM
Nikki Jones
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 6:30 PM - 7:30 PM
Meadows of Pagehurst HOA
South Regional Study Room 1
* 6:30 PM - 8:30 PM
Ashely Forest Homeownes Assocation
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting and other needle arts
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 7:00 PM - 9:00 PM
Masonia Mitchell
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:00 PM - 8:00 PM
Barbee Meadows HOA
South Regional Study Room 2
* 7:00 PM - 8:00 PM
Write On! - CANCELLED
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 7:00 PM - 9:00 PM
40 and Over Book Club
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:30 PM - 8:30 PM
Meadows of Pagehurst HOA
South Regional Study Room 1
* 8:00 PM - 9:00 PM
Barbee Meadows HOA
South Regional Study Room 2
* 8:30 PM - 9:00 PM
Stacey
Southwest Tutor Room 1/Room 125

10
* 9:00 AM - 10:00 AM
RESERVED
South Regional Study Room 1
* 11:00 AM - 1:00 PM
Bailey
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:00 AM - 12:00 PM
Timothy mills
South Regional Study Room 1
* 11:00 AM - 12:00 PM
HERE
South Regional Study Room 2
* 11:30 AM - 1:00 PM
RESERVED
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 12:00 PM - 1:30 PM
TYLER YEAGER
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:00 PM - 1:00 PM
LISA M GIANNINI
South Regional Study Room 1
* 12:30 PM - 2:30 PM
Self -
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 3:00 PM
Timya Ragin
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 1:00 PM - 2:00 PM
LISA M GIANNINI
South Regional Study Room 1
* 1:30 PM - 2:30 PM
Denae Floyd
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 4:00 PM
STUDY GROUP
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 3:00 PM - 5:00 PM
DTCC student nurse
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 3:00 PM - 4:00 PM
RANDY L, JR PULLERY
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Hubrich Family
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:00 PM - 5:00 PM
Old
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 5:00 PM
RANDY L, JR PULLERY
South Regional Study Room 1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Thomas Liebhold
Southwest Tutor Room 1/Room 125

11
* 9:00 AM - 11:00 AM
Rosalyn Reed
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 9:00 AM - 10:00 AM
RESERVED
South Regional Study Room 1
* 9:30 AM - 11:45 AM
Mah Jongg
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 9:30 AM - 12:30 PM
Advanced ESOL
South Regional Study Room 2
* 10:00 AM - 11:00 AM
Private Tutor Session - Weiss
South Regional Study Room 1
* 10:00 AM - 12:30 PM
Homeschool Learning Lab for Teens: 3-Doodler Creations
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 11:00 AM - 12:00 PM
Nokia
South Regional Study Room 1
* 11:30 AM - 1:30 PM
Elijah Becton
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 12:00 PM - 2:00 PM
TYLER YEAGER
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:00 PM - 1:00 PM
ARABA N AFENYI-ANNAN
South Regional Study Room 1
* 1:00 PM - 2:00 PM
CUSHING, ROBERT S
South Regional Study Room 2
* 1:00 PM - 2:00 PM
ARABA N AFENYI-ANNAN
South Regional Study Room 1
* 1:30 PM - 3:00 PM
KAREN B TURNER
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:00 PM - 4:00 PM
Self -
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:30 PM - 3:00 PM
MONIQUE VANALIA BELL
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 3:30 PM
ANITA H BRYANT
South Regional Study Room 1
* 3:00 PM - 4:00 PM
Shawn Cheston
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 3:00 PM - 4:00 PM
Cushing
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 3:30 PM - 4:30 PM
EBONY S HARRIS
South Regional Study Room 2
* 3:30 PM - 4:30 PM
BROCK V YOUNG
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
N/a
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 5:00 PM
DTCC student nurse
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:30 PM - 5:30 PM
TAYAL, A
South Regional Study Room 2
* 4:30 PM - 5:30 PM
Family
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:30 PM - 5:00 PM
BROCK V YOUNG
South Regional Study Room 1
* 5:00 PM - 6:00 PM
ANITA H BRYANT
South Regional Study Room 1
* 5:00 PM - 6:00 PM
DTCC student nurse
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:00 PM - 6:30 PM
Karl Harris
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 5:30 PM - 6:30 PM
TAYAL, A
South Regional Study Room 2
* 6:00 PM - 7:00 PM
Lakela Atkinson
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 6:00 PM - 8:00 PM
Girl Scoots Troop 129
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 6:00 PM - 9:00 PM
ESOL class( English Learning)/ Clase de Ingles
South Regional Study Room 1
* 6:00 PM - 9:00 PM
Quilting Bee @ Southwest Regional Library
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 6:30 PM - 8:00 PM
Bull City Writers
South Regional Study Room 2
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting Club
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:00 PM - 8:00 PM
T Ndoh
Southwest Tutor Room 1/Room 125

12
* 11:30 AM - 2:00 PM
Lunch with the Director
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 2:00 PM - 4:00 PM
Tiffany Stiles
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:00 PM - 4:00 PM
Self -
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:00 PM - 3:00 PM
WILLETTE M CREWS
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 3:00 PM
Melaine Crain
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:00 PM - 4:00 PM
Wendy Burd
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 4:00 PM
Destinee brewington
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
EVELYN CATES
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Louise Smith
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 6:00 PM
Teen's Wrestling Fans' Club
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:30 PM - 5:30 PM
Amira archer
South Regional Study Room 2

13
* 9:30 AM - 10:30 AM
Ashley Bertrand - Tutoring
South Regional Study Room 2
* 9:30 AM - 10:30 AM
FSG Group
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 9:30 AM - 11:30 AM
Tertulia (Spanish Conversation)
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 10:00 AM - 11:00 AM
Kristina williams
South Regional Study Room 1
* 10:30 AM - 11:30 AM
Smith Group
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 10:30 AM - 11:30 AM
Ashley Bertrand - Tutoring
South Regional Study Room 2
* 10:30 AM - 11:30 AM
LUCC Church
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 10:30 AM - 11:30 AM
FSG Group
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:00 AM - 12:00 PM
Kristina williams
South Regional Study Room 1
* 11:30 AM - 12:30 PM
Smith Group
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 11:30 AM - 12:30 PM
STACEY LAREECE MOORE
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 11:30 AM - 12:30 PM
LUCC Church
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 12:00 PM - 1:00 PM
Cma
South Regional Study Room 1
* 12:00 PM - 2:00 PM
Pascal Monmoine
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 12:00 PM - 1:00 PM
DAVID R GUY
South Regional Study Room 2
* 12:00 PM - 1:00 PM
Harris Family Reunion
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 12:30 PM - 1:30 PM
Stacey
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:30 PM - 2:30 PM
Chapter Chat: "Harry Potter and the Sorcerer's Stone"
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 1:00 PM - 2:00 PM
Study for school
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
Cma
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
DAVID R GUY
South Regional Study Room 2
* 1:30 PM - 2:30 PM
Dale Anderson
South Regional Study Room 1
* 1:30 PM - 2:00 PM
Jahi Thomas
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:00 PM - 3:00 PM
Study for school
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:00 PM - 4:00 PM
Savai Smith
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:00 PM - 3:00 PM
Study for school
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 3:30 PM
St. Charbel
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:00 PM - 4:30 PM
Chess Club
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 3:30 PM
Dale Anderson
South Regional Study Room 1
* 3:00 PM - 4:30 PM
Spanish Conversation - Adv. Beginner/Intermediate
South Regional Study Room 2
* 3:30 PM - 5:30 PM
ALSHMI DEVI KARTHA
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 3:30 PM - 4:30 PM
LINETTE GALES CLARK
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Terry
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:00 PM - 6:00 PM
David Knight
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:00 PM - 6:00 PM
Self -
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 4:30 PM - 5:30 PM
ZOE Y HERNDON
South Regional Study Room 2
* 4:30 PM - 5:30 PM
LINETTE GALES CLARK
South Regional Study Room 1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Terry
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 5:30 PM - 6:00 PM
ZOE Y HERNDON
South Regional Study Room 2


W
e
e
k
38
14
* 2:00 PM - 4:00 PM
MOHAMMED ABBAS J. AL MALIKI
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:00 PM - 4:00 PM
Masonia Mitchell
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:00 PM - 4:00 PM
CHARLES A TISDIAL
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:00 PM - 3:00 PM
Rita Rathbone--UNCG
South Regional Study Room 2
* 2:30 PM - 3:30 PM
Study
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 3:00 PM - 4:00 PM
Rita Rathbone-UNCG
South Regional Study Room 2
* 4:00 PM - 4:30 PM
Saul Razz
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Sara & NaKai
South Regional Study Room 2
* 4:30 PM - 6:00 PM
Darnell Greene
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:30 PM - 5:30 PM
HERNDON, ZOE
South Regional Study Room 1
* 4:30 PM - 5:30 PM
Girl Scout 1272
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 5:00 PM - 5:30 PM
Sara & NaKai
South Regional Study Room 2
* 5:30 PM - 6:00 PM
HERNDON, ZOE
South Regional Study Room 1

15
* 9:00 AM - 10:00 AM
Spanish Study
South Regional Study Room 2
* 9:00 AM - 10:00 AM
RESERVED
South Regional Study Room 1
* 9:30 AM - 10:30 AM
Thoms
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 9:30 AM - 12:00 PM
Computer Basics
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 10:30 AM - 11:30 AM
Zaneta ponton
South Regional Study Room 2
* 10:30 AM - 12:30 PM
URSULA B LOBACZ
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 11:30 AM - 1:30 PM
BRANDON A JOZWIAK
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:30 AM - 12:00 PM
FLORA A BURRISS
South Regional Study Room 1
* 11:30 AM - 12:30 PM
Zaneta ponton
South Regional Study Room 2
* 12:00 PM - 1:00 PM
Darin witherspoon
South Regional Study Room 1
* 12:00 PM - 2:00 PM
TYLER YEAGER
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:30 PM - 2:30 PM
Kevin Williams
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 12:30 PM - 1:30 PM
FLORA A BURRISS
South Regional Study Room 2
* 12:30 PM - 5:00 PM
Mahjong
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
Karen Reid
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
Darin witherspoon
South Regional Study Room 1
* 1:30 PM - 2:30 PM
SDGN Steering Committee
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 3:00 PM
RICHARDSON, JASON T
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 4:00 PM
Poetry critique
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:30 PM - 3:30 PM
SELF STUDY
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 3:30 PM
SDGN Steering Committee
South Regional Study Room 2
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 4:00 PM
RICHARDSON, JASON T
South Regional Study Room 1
* 3:30 PM - 4:30 PM
SELF STUDY
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:00 PM - 5:00 PM
Christina fouch
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Louise Smith
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:30 PM - 5:30 PM
Sharberta fairley
South Regional Study Room 2
* 4:30 PM - 5:00 PM
Montae Howard
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:30 PM - 5:00 PM
Doughnuts for Databases
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:00 PM - 6:00 PM
Christina fouch
South Regional Study Room 1
* 5:00 PM - 7:00 PM
Self -
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Kesha Bossman
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 5:00 PM - 6:30 PM
Kendra Powell
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 5:30 PM - 6:30 PM
Cheryl Koening
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:30 PM - 6:30 PM
Sharberta fairley
South Regional Study Room 2
* 6:00 PM - 9:00 PM
ESOL class( English Learning)/ Clase de Ingles
South Regional Study Room 1
* 6:00 PM - 8:00 PM
Teen LGBT Book Club
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 6:30 PM - 7:30 PM
Pamela Richardson
South Regional Study Room 2
* 6:30 PM - 8:30 PM
Breckham Ridge HOA
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 6:30 PM - 8:30 PM
ESOL-Staff
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:30 PM - 8:30 PM
Pamela richardson
South Regional Study Room 2

16
* 9:30 AM - 11:30 AM
ESOL
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 10:00 AM - 11:00 AM
Meeting Room
South Regional Study Room 1
* 10:00 AM - 11:00 AM
IVEL TURKSON
South Regional Study Room 2
* 10:30 AM - 12:00 PM
Eugene Ngeve
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 10:30 AM - 11:30 AM
Lobazz, ursula
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 11:00 AM - 12:00 PM
Meeting
South Regional Study Room 1
* 11:30 AM - 12:00 PM
Lobazz, ursula
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 12:00 PM - 1:00 PM
K. Morrison
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 12:15 PM - 2:15 PM
Teen Services Meeting: September
South Regional Study Room 1
* 12:30 PM - 1:30 PM
Office of the State Auditor
South Regional Study Room 2
* 1:00 PM - 1:30 PM
K Morrison
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 1:30 PM - 2:30 PM
Prabha garg
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 1:30 PM - 2:00 PM
Office of the State Auditor
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 3:00 PM
Carmen Jenkins
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 5:00 PM
African Writers Book Club
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:30 PM - 3:30 PM
Prabha garg
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 3:30 PM
William Dempsey
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 4:00 PM
MARIE E WHITESIDES
South Regional Study Room 2
* 3:30 PM - 4:30 PM
KINSEY, MARK ALLEN
South Regional Study Room 1
* 3:30 PM - 4:30 PM
Justine Lamantia
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 3:30 PM - 5:00 PM
Self -
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:00 PM - 5:00 PM
April Banks
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 4:00 PM - 5:00 PM
RANDY L, JR PULLERY
South Regional Study Room 2
* 4:30 PM - 5:30 PM
MARK ALLEN KINSEY
South Regional Study Room 1
* 4:30 PM - 5:30 PM
Ashley Bell
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:00 PM - 6:00 PM
Desiree Biggers
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Family
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 5:00 PM - 5:30 PM
RANDY L, JR PULLERY
South Regional Study Room 2
* 5:30 PM - 6:30 PM
Ashley Bell
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:30 PM - 7:00 PM
Samuel White
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 5:30 PM - 6:30 PM
CHRISTOPHER R. EKLUND
South Regional Study Room 1
* 5:30 PM - 6:30 PM
Triangle Nurse Appreciation Council
South Regional Study Room 2
* 6:00 PM - 9:00 PM
Introduction to Microsoft Word
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 6:30 PM - 7:00 PM
Triangle Nurse Appreciation Council
South Regional Study Room 2
* 6:30 PM - 7:30 PM
CHRISTOPHER R. EKLUND
South Regional Study Room 1
* 6:30 PM - 8:30 PM
Honeybee Quilters
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting and other needle arts
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 7:00 PM - 8:00 PM
Write On!
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 7:30 PM - 8:30 PM
Kiara Smith
South Regional Study Room 1
* 8:30 PM - 9:00 PM
KIARA SMITH
South Regional Study Room 1

17
* 9:00 AM - 10:00 AM
Wesley Reed
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 9:00 AM - 10:00 AM
Mary Coe Hutchens
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 10:00 AM - 11:30 AM
Unit Managers Meeting
South Regional Study Room 1
* 10:00 AM - 12:00 PM
East Managers Meeting
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 11:30 AM - 1:00 PM
Basic Powerpoint
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 12:00 PM - 1:30 PM
Leah Yeager
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:00 PM - 1:00 PM
Lisa Giannini
South Regional Study Room 1
* 1:00 PM - 2:00 PM
Lisa Giannini
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 4:00 PM
Wallner
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:00 PM - 3:00 PM
Cutting Edge Information
South Regional Study Room 1
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 4:00 PM
Cutting Edge Information
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:00 PM
April Banks
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 5:00 PM
Family
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 5:00 PM - 6:00 PM
Thomas Liebhold
Southwest Tutor Room 1/Room 125

18
* 9:00 AM - 10:00 AM
Health Care Personnel Registry
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 9:00 AM - 10:00 AM
IVEL TURKSON
South Regional Study Room 1
* 9:30 AM - 10:30 AM
ScholarShape
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 9:30 AM - 11:45 AM
Mah Jongg
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 9:30 AM - 12:30 PM
Advanced ESOL
South Regional Study Room 2
* 10:00 AM - 11:00 AM
Private Tutor Session - Weiss
South Regional Study Room 1
* 10:00 AM - 12:30 PM
Homeschool Learning Lab for Teens: Science Fact/Science Fiction
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 10:30 AM - 11:30 AM
ScholarShape
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:00 AM - 12:00 PM
STATE OF NC- DHHS/DHSR HEALTH CARE PERSONNEL REGISTRY
South Regional Study Room 1
* 12:30 PM - 1:30 PM
Durham County Master Gardeners
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 1:00 PM - 2:00 PM
Project Meeting
South Regional Study Room 2
* 1:00 PM - 2:00 PM
Writing Coaching
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 2:30 PM
Project Meeting
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 2:30 PM
Writing Coaching
South Regional Study Room 1
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:00 PM - 4:00 PM
MARIE E WHITESIDES
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:30 PM
Frederick Elliott
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 5:00 PM
Na
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:30 PM - 5:30 PM
Family meeting
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 6:00 PM - 7:00 PM
JAYLEN SAMUEL HARRELL
South Regional Study Room 2
* 6:00 PM - 9:00 PM
ESOL class( English Learning)/ Clase de Ingles
South Regional Study Room 1
* 6:00 PM - 9:00 PM
Quilting Bee @ Southwest Regional Library
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 6:00 PM - 9:00 PM
Durham Coupon Swap
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting Club
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:00 PM - 8:00 PM
JAYLEN SAMUEL HARRELL
South Regional Study Room 2
* 7:00 PM - 8:00 PM
Fieldstone Homeowners Association
North Regional Tutoring/Study Room #1

19
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 4:00 PM - 5:00 PM
Yaa Baker
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 6:00 PM
Teen's Wrestling Fans' Club
East Regional Tutoring/Study Room #2

20
* 9:30 AM - 10:30 AM
MURPHY, R F
South Regional Study Room 2
* 9:30 AM - 10:30 AM
United states citizenship study group
South Regional Study Room 1
* 9:30 AM - 11:30 AM
Tertulia (Spanish Conversation)
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 10:00 AM - 11:00 AM
FURGES, ROBYN L
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 10:30 AM - 12:00 PM
LUCC Church
South Regional Study Room 1
* 10:30 AM - 11:30 AM
MURPHY, R F
South Regional Study Room 2
* 11:00 AM - 1:00 PM
Kendra Powell
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
BATTLE, NEQUELLA CHAMESE
South Regional Study Room 2
* 1:00 PM - 3:00 PM
Davenport family
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 1:30 PM - 2:30 PM
Kirsten Berlin
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 3:00 PM
BATTLE, NEQUELLA
South Regional Study Room 2
* 2:00 PM - 4:30 PM
Chess Club
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 3:00 PM
Kirsten Berlin
South Regional Study Room 1
* 2:30 PM - 4:00 PM
MATTHEW MOSCA
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 5:30 PM
Gathering of the Saints Ministries
Southwest Tutor Room 1/Room 125


W
e
e
k
39
21
* 2:00 PM - 3:00 PM
SHAUNA R MCGHEE
South Regional Study Room 1
* 3:00 PM - 4:00 PM
SHAUNA R MCGHEE
South Regional Study Room 1
* 4:00 PM - 5:30 PM
Sara & NaKai
South Regional Study Room 2

22
* 9:00 AM - 12:00 PM
Introduction to Microsoft Excel
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 12:00 PM - 1:00 PM
DARIN L WITHERSPOON
South Regional Study Room 1
* 12:30 PM - 5:00 PM
Mahjong
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
DARIN L WITHERSPOON
South Regional Study Room 1
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 3:30 PM - 5:00 PM
Banned Book Mugshots
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 4:00 PM - 5:00 PM
CHRISTINA MARIE FOUTCH
South Regional Study Room 2
* 5:00 PM - 6:00 PM
Kesha Bossman
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 5:00 PM - 6:00 PM
CHRISTINA MARIE FOUTCH
South Regional Study Room 2
* 6:00 PM - 7:00 PM
Grandale Place HOA
South Regional Study Room 2
* 6:00 PM - 9:00 PM
ESOL class( English Learning)/ Clase de Ingles
South Regional Study Room 1
* 6:30 PM - 8:30 PM
ESOL-Staff
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:00 PM - 8:00 PM
Grandale Place HOA
South Regional Study Room 2

23
* 9:00 AM - 11:30 AM
North Book Club
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 9:30 AM - 11:30 AM
ESOL
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 11:00 AM - 1:00 PM
Robert Moore
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 1:00 PM - 3:00 PM
RESERVED
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 4:30 PM - 5:30 PM
Ashley Bell
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:30 PM - 6:00 PM
Ashley Bell
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 5:30 PM - 6:30 PM
Matthews Tutoring
South Regional Study Room 1
* 6:00 PM - 8:30 PM
Women Authors Book Club
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 6:30 PM - 9:00 PM
Nonfiction Book Club
South Regional Study Room 1
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting and other needle arts
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 7:00 PM - 8:00 PM
Write On!
Southwest Tutor Room 1/Room 125

24
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 5:00 PM - 6:00 PM
Thomas Liebhold
Southwest Tutor Room 1/Room 125

25
* 9:30 AM - 11:45 AM
Mah Jongg
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 9:30 AM - 12:30 PM
Advanced ESOL
South Regional Study Room 2
* 10:00 AM - 11:00 AM
Private tutoring session - Weiss
South Regional Study Room 1
* 10:00 AM - 12:30 PM
Homeschool Learning Lab for Teens: Food & Fiction (Banned Books Week)
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 6:00 PM - 9:00 PM
ESOL class( English Learning)/ Clase de Ingles
South Regional Study Room 1
* 6:00 PM - 9:00 PM
Quilting Bee @ Southwest Regional Library
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 6:30 PM - 8:00 PM
Bull City Writers
South Regional Study Room 2
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting Club
North Regional Tutoring/Study Room #2

26
* 2:00 PM - 6:00 PM
RESERVED
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 4:00 PM - 6:00 PM
Teen's Wrestling Fans' Club
East Regional Tutoring/Study Room #2

27
* 9:30 AM - 11:30 AM
Tertulia (Spanish Conversation)
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 10:30 AM - 11:30 AM
Smithgroup
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 11:00 AM - 12:00 PM
C. Rountree
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 11:30 AM - 12:30 PM
Smithgroup
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 12:00 PM - 12:30 PM
Chenita Rountree
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 12:30 PM - 1:30 PM
Smith Group
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 1:00 PM - 2:00 PM
Dale Anderson
South Regional Study Room 1
* 1:30 PM - 2:30 PM
Smith Group
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:00 PM - 3:00 PM
Dale Anderson
South Regional Study Room 1
* 2:00 PM - 4:30 PM
Chess Club
Southwest Tutor Room 2/Room 120


W
e
e
k
40
28
* 3:00 PM - 4:00 PM
Durham Area ECSU Alumni
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:00 PM - 4:30 PM
Durham Area ECSU Alumni
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 4:30 PM - 5:30 PM
Girl Scout 1272
Southwest Tutor Room 1/Room 125

29
* 9:30 AM - 11:30 AM
Emily Anderson
Southwest Tutor Room 1/Room 125
* 12:30 PM - 5:00 PM
Mahjong
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 6:00 PM - 9:00 PM
ESOL class( English Learning)/ Clase de Ingles
South Regional Study Room 1
* 6:30 PM - 7:30 PM
Ivy Community Service Foundation
South Regional Study Room 2
* 6:30 PM - 8:30 PM
ESOL-Staff
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 7:30 PM - 8:30 PM
Ivy Community Service Foundation
South Regional Study Room 2

30
* 9:30 AM - 11:30 AM
ESOL
North Regional Tutoring/Study Room #2
* 2:30 PM - 5:00 PM
Teen Scene After School Study Room
North Regional Tutoring/Study Room #1
* 6:30 PM - 8:30 PM
Honeybee Quilters
East Regional Tutoring/Study Room #2
* 6:30 PM - 9:00 PM
Knitting and other needle arts
Southwest Tutor Room 2/Room 120
* 7:00 PM - 8:00 PM
Write On!
Southwest Tutor Room 1/Room 125